Łódzkie w dobrym zdrowiu + Idea Mixer ICT-MED

Łódzkie w dobrym zdrowiu + Idea Mixer ICT-MED

30 czerwca br. w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej, odbyło się spotkanie Zespołu Zadaniowego Klastra połączone z Idea Mixerem dla branż ICT i Medycznej. W spotkaniu udział wzięły firmy z klastra, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Centrum Obsługi Przedsiębiorcy oraz przedstawiciele Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Medycznego.
Podczas spotkania przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego przedstawili informacje dotyczące działania „Łódzkie w dobrym zdrowiu”, na realizacje którego zarezerwowano 100 mln zł. Celem głównym projektu jest „wdrożenie innowacyjnych rozwiązań ukierunkowanych na zahamowanie/odwrócenie negatywnych trendów dotyczących długości życia, zapadalności na choroby cywilizacyjne i metaboliczne w województwie łódzkim w perspektywie roku 2027”. 100 mln zł zostanie wydane na projekty, które wpisują się w cele działania „Łódzkie w dobrym zdrowiu” i które realizować będą podmioty z województwa łódzkiego.
Przedstawiciele UMedu i Politechniki Łódzkiej prezentowali obszary badawcze i technologie, związane z medycyną, rozwijane w jednostkach uczelni, które mogą być realizowane we współpracy z branżą IT i których tematy mogą stanowić bazę do przygotowania projektów wpisujących się w działanie „Łódzkie w dobrym zdrowiu”.
Zapraszamy wszystkich gotowych do podjęcia współpracy do zapoznania się z prezentacjami technologii prezentowanymi podczas spotkania (poniżej).

Urząd Marszałkowski
Instytut Informatyki Stosowanej PŁ
Instytut Mechatroniki i Systemów Informatycznych PŁ
Instytut Informatyki PŁ
Instytut Elektroniki PŁ
Katedra Mikroelektroniki i Technik Informatycznych PŁ
Inovatica - Idea MixerCzytany 1902 razy Ostatnio zmieniany piątek, 01 czerwiec 2018 17:13