Nowi Uczestnicy Klastra

Uniwersytet Łódzki i Społeczna Akademia Nauk nowymi Uczestnikami Klastra
Podczas pierwszego w 2017 roku posiedzenia Rady ICT Polska Centralna Klaster do grona Uczestników Klastra dołączyły dwie łódzkie uczelnie: Uniwersytet Łódzki oraz Społeczna Akademia Nauk. - Decyzja o zaproszeniu do udziału dwóch łódzkich szkół wyższych przyczyni się do skoncentrowania potencjału dydaktycznego i naukowego oraz połączenia wysiłków dla lepszego przygotowania kadr dla branży w regionie i poszerzenia współpracy projektowej – mówi prof. Sławomir Wiak, rektor PŁ, przewodniczący Rady ICT Polska Centralna Klaster.
Zdaniem rektorów zmiany w finansowaniu uczelni, w tym tzw. „wskaźnik dostępności kadry” nie zmniejszy liczby studiujących informatykę, a takie obawy wyrażane były przez branżę IT. Rektor UŁ - prof. Antoni Różalski podkreślił, że dla uczelni, która kształci w tej chwili ponad 2 tysiące studentów informatyki to ważne uczestnictwo. - Uniwersytet jest otwarty na nowe programy, projekty oraz inicjatywy –mówił.
Zadowolenie z możliwości współdziałania w Klastrze wyraził też rektor Społecznej Akademii Nauk prof. Roman Patora. Jak powiedział jego uczelnia realizuje strategię uczelni przedsiębiorczej, a zatem przystąpienie do klastra tworzy warunki do współdziałania dla rozwoju i wdrażania nowych technologii informacyjnych i informatycznych.Czytany 1419 razy Ostatnio zmieniany środa, 24 maj 2017 09:03