Inovatica dopracowuje autonomiczne wózki widłowe i szuka partnerów

Autonomiczne pojazdy w pierwszej kolejności podbiją magazyny i hale przemysłowe, a dopiero potem spotkamy je na ulicach. Wiele wskazuje na to, że duży udział w nowym segmencie rynku może mieć rozwiązanie przygotowane przez zespół Inovatica.


Opracowywany w Łodzi system informatyczny steruje wózkiem widłowym zastępując operatora. Rozwiązanie jest już gotowe do pierwszych wdrożeń komercyjnych. Można je stosować z wózkami różnych producentów, a na bazie maszyn Yale już pracują autonomicznie prototypy. Poruszają się one po magazynie, przemieszczają towary i palety i potrafią parkować w wyznaczonym miejscu. Dwa główne atuty systemu to prostota obsługi i bezpieczeństwo. Prostota i szybkość działania oznacza, że na opanowanie pierwszych zadań w hali klienta potrzeba systemowi zaledwie 60 minut. Stale rozwijane systemy zabezpieczeń chronią zaś przed kolizjami z ruchem pracowników i innych maszyn.


Co składa się na system kierowania wózkami w zautomatyzowany sposób:

Projekt przeszedł już pozytywnie weryfikację licznych ekspertów i otrzymał, niełatwe do uzyskania, dofinansowanie dla prac badawczo-rozwojowych z Funduszu Spójności Unii Europejskiej.
Szczególnie cenne są dla nas kontakty i polecenie do firm logistycznych. Co zrobić:

 
#

Administrator Klastra

 +48 42 631 29 20

adres email

Fundacja Politechniki Łódzkiej, ul. Żeromskiego 116 90-924 Łódź