Wakacyjne staże w Rossmannie? Tak się zaczyna zawodową karierę

Od wielu lat Rossmann w okresie wakacyjnym przyjmował na staże i praktyki studentów. Pomimo panującej pandemii i zmian na rynku pracy, firma nie zmieni swoich planów. W lipcu w łódzkiej centrali pojawi się prawie 40 zdolnych stażystów, którzy dostaną szansę, aby zdobytą na uczelni wiedzę, przekuć w cenne zawodowe doświadczenie. Za swoją pracę otrzymają wynagrodzenie.

Za kilka tygodni w Rossmannie pojawią się uczestnicy dwóch programów stażowych – „Praktykuj w Łodzi” i „Diamentowa Praktyka”. Pierwszy z tych projektów jest tworzony przez Urząd Miasta Łodzi i jest częścią Młodzi w Łodzi. Skierowano go do studentów i absolwentów wszystkich łódzkich uczelni. Rossmann uczestniczy w nim od samego początku, czyli od 2012 r., a w tym roku przyjmie z tego projektu ponad 30 osób, co będzie rekordem w historii „Praktykuj w Łodzi”.

Pomysłodawcą „Diamentowej Praktyki” jest Politechnika Łódzka, a konkretnie Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji. Propozycja praktyk jest kierowana tylko do tych studentów, którzy uzyskują najlepsze wyniki w nauce. Z tego projektu szansę stażu w Rossmannie otrzymało 8 żaków.

Największą wartością wakacyjnych staży u lider rynku drogeryjnego jest szeroki wybór działów, w których chce się zdobywać zawodowe doświadczenie. Kilkanaście osób dołączy zarówno do Centrum Informatycznego jak i Działu Logistyki. Ponadto studenci będą praktykować w działach: Personalnym, Administracji, Rewizji i Technicznym.

Za swoją pracę uczestnicy otrzymają wynagrodzenie. Staże zakończą się we wrześniu, ale najlepsi otrzymają propozycję pracy w firmie na stałe.

 
#

Administrator Klastra

 +48 42 631 29 20

adres email

Fundacja Politechniki Łódzkiej, ul. Żeromskiego 116 90-924 Łódź