Exaco wspiera gastronomię

Gastroakcja to inicjatywa dla miłośników gastronomii, którzy chcą wesprzeć swoje ulubione lokale w trudnym czasie pandemii. Nie zwlekaj – kup voucher, który będziesz mógł wykorzystać w momencie, gdy lokale ponownie otworzą swoje drzwi!

Dzisiaj większość lokali gastronomicznych jest już otwartych dla klientów, ale chyba każdy pamięta, jak 13 marca br. rząd ogłosił decyzję o zawieszeniu działalności restauracji i innych punktów gastronomicznych. Możliwe było tylko wydawanie posiłków na wynos, a nie każdy lokal był w stanie utrzymać się jedynie z takiego rozwiązania. Jednak społeczeństwo ruszyło na ratunek swoim ulubionym restauracjom organizując zbiórki, czy akcje promocyjne. Również Exaco postanowiło pomóc gastronomii i wraz z organizatorem Grupą Żywiec stworzyliśmy platformę do zakupu voucherów na usługi lokali gastronomicznych właśnie wtedy, kiedy było im to najbardziej potrzebne. Gastroakcja to inicjatywa dla miłośników gastronomii, którzy chcą wesprzeć swoje ulubione lokale w trudnym czasie pandemii https://gastroakcja.pl/.
Każdy z nas chciałby jak najszybciej wrócić do normalności, spotkać się z przyjaciółmi w restauracji, czy zwyczajnie napić się dobrej kawy na mieście, a bez naszej pomocy wiele restauracji nie przetrwałoby czasu epidemii. Dlatego nie mieliśmy wątpliwości, że warto zaangażować się w tą inicjatywę, a szybkość działania miała wówczas ogromne znaczenie - mówi Maciej Krasuski - Prezes Exaco.
Musimy pamiętać, że gastronomia to spory rynek w Polsce. Według danych GUS, w 2018 r. w kraju istniało 69,8 tys. placówek gastronomicznych, z czego 27,6 proc. stanowiły bary, a 28,2 proc. restauracje. Niestety wiele z nich już zostało zamkniętych bezpowrotnie, ale wiele też właśnie dzięki naszej pomocy ma szansę funkcjonować dalej w nieco zmienionej rzeczywistości.
Obecnie z Gastroakcji korzysta już prawie 1000 lokali gastronomicznych i z każdym dniem dołączają kolejne punkty w całej Polsce. Są to zarówno restauracje, kawiarnie, puby, czy kluby nocne. Dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość sprawia, że na platformie pojawiają się na bieżąco aktualizowane funkcjonalności i nowe rozwiązania zarówno dla klientów jak i właścicieli lokali.

 
#

Administrator Klastra

 +48 42 631 29 20

adres email

Fundacja Politechniki Łódzkiej, ul. Żeromskiego 116 90-924 Łódź