Atos wspiera walkę z koronawirusem

Cały świat walczy z pandemią koronawirusa, walczymy i my!

Komputery dla szkół

Przejście szkolnictwa w tryb pracy zdalnej wynikające z epidemii COVID-19 jest ogromnym wyzwaniem dla polskiej oświaty. Wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji, Atos podjął działania wspierające tych najbardziej potrzebujących. Przekazaliśmy bydgoskim szkołom 20 zestawów komputerowych, które zostały użyczone uczniom nieposiadającym własnego komputera, aby mogli na równi ze swoimi rówieśnikami uczyć się zdalnie. Zapotrzebowanie na taki sprzęt jest bardzo duże. W przypadku wielu rodzin na wyposażeniu gospodarstwa domowego nie ma komputera lub jest tylko jeden, który służy całej rodzinie łącznie z rodzicami wykonującymi pracę w trybie Home Office. Szkoły wyposażone są głównie w komputery stacjonarne, które trudno wypożyczyć do użytku domowego.

Sprzętu brakuje zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli. Na pomoc tej drugiej grupie w szczególności ruszyliśmy we Wrocławiu, przekazując komputery do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 11. Potrzeby były tak palące, że sprzęt został rozdany w zaledwie dwa dni i posłużył tym pedagogom, którzy z powodu braku sprawnych komputerów nie mieli dotąd możliwości poprowadzenia zdalnych zajęć dla uczniów placówki.

Szyjemy maseczki

Z każdym dniem rośnie liczba zachorowań na COVID-19, a pośród zakażonych duży odsetek stanowi personel medyczny. Atos chce oficjalnie wesprzeć służbę zdrowia i pomóc codziennym bohaterom, dlatego wśród pracowników znaleźliśmy chętne osoby, które szyją maseczki ochronne. Całkowity koszt materiałów ponosi Atos.

Kuchnia w czasach zarazy

Z okazji Dnia Ziemi nasza Eco Grupa zorganizowała webinar: „Kuchnia w czasach zarazy & Less waste”, który poprowadziła Olga Pawlikowska, autorka e-booka o tym samym tytule. Dochód z e-booka wspiera zbiórkę na sprzęt ochronny (kombinezony, przyłbice, rękawiczki czy maski) dla pracowników służby zdrowia.

Atos drukuje przyłbice w Łodzi

Doskonale wiemy, że zapotrzebowanie wielu instytucji na materiały ochronne jest nadal duże, dlatego postanowiliśmy wykorzystać potencjał firmy i podjęliśmy kolejne działania wspierające walkę z epidemią koronawirusa. Atos przeznaczył fundusze na materiały niezbędne do wyprodukowania przyłbic chroniących przed zakażeniem COVID-19. Grupa naszych pracowników z Łodzi na firmowych drukarkach 3D rozpoczęła drukowanie przyłbic, które następnie przekażemy do potrzebujących placówek.

Wsparcie edukacyjne

Przygotowaliśmy serię darmowych szkoleń dla nauczycieli, które urozmaicą i ułatwią proces nauczania oraz wskażą narzędzia przydatne do prowadzenia zajęć online. Szkolenia będą prowadzone przez naszych specjalistów już od maja! Nauczyciele mogą zapisywać się na poszczególne szkolenia wysyłając swoje zgłoszenie na maila.

 
#

Administrator Klastra

 +48 42 631 29 20

adres email

Fundacja Politechniki Łódzkiej, ul. Żeromskiego 116 90-924 Łódź